Pracodawca może zamieścić ogłoszenie o prace w wielu różnych źródłach, ale mimo to najczęściej te ukazują się w Internecie. W sumie nie można się temu dziwić, bo przecież to najpopularniejszy i mówi się, że najskuteczniejszy sposób. Niektórzy tylko zastanawiają się, gdzie będzie najkorzystniej wykonać tę czynność. Bo przecież są portale płatne i darmowe.

Zamieszczanie ogłoszeń w płatnych serwisach

Zamieszczając ogłoszenie o pracę w płatnym serwisie, pracodawca musi liczyć się z tym, że poniesie koszt. Jeżeli zdecyduje się na publikację swej treści tylko w jednym portalu, koszt nie będzie wcale duży, ale gdy postanowi uczynić to w kilku różnych portalach, wydatek okaże się dużo wyższy. Trzeba jednak patrzeć też na to z innej strony. Płatne portale ogłoszeniowe czy portale pracy gromadzą ogromną bazę osób, które szukają zatrudnienia. Dzięki temu można w miarę szybko znaleźć kandydata. Poza tym tego typu portale są prowadzone na najwyższym poziomie. Potencjalni pracownicy mają tam swoje profile, CV, a także inne dane i przede wszystkim nie ukrywają się pod tajemniczymi Nickami, ale ujawniają chociażby imię i nazwisko.

Dodawanie ogłoszeń w darmowych portalach

Jak wiadomo, zamieszczanie ofert pracy jest możliwe również w darmowych serwisach. Tylko, czy jest sens? Ma to dobre i złe strony. Plusem jest to, że takich ogłoszeń można dodać całe mnóstwo. Przecież pracodawca nie poniesie żadnych kosztów. Jednak minusem jest to, że w takich serwisach pracy szukają ludzie bez kompetencji, którzy są gotowi podjąć dowolną pracę, aby tylko zarobić „trochę grosza”. W takich serwisach nie brakuje oszustów i tajemniczych osób, które z jednej strony są zainteresowane pracą, a z drugiej zaś nie chcą podać podstawowych danych, dopytują, ale nie aplikują w ten sposób, w jaki oczekuje tego pracodawca. Darmowe portale zapewniają większą swobodę i to nie wpływa korzystnie na szukanie pracowników z Ukrainy.

Zamieszczając ogłoszenia o pracę, trzeba w pierwszej kolejności przemyśleć tę sprawę, zastanowić się gdzie warto i gdzie nie, a może nawet przygotować gotową listę portali pracy, aby ułatwić sobie tę czynność.

Autor: SeniorIT.pl